KONST / Litografier / Litografi 14052120
nr 1405 2120
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Litografi, "Erik". Signerad, numrerad 43/100. Motivet: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:11:05
3/6 21:03:31
150 kr
4/6 17:31:47
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson